LU „Smolin“ Blatnica: Uspješno održana tradicionalna hajka na vuka

TESLIĆ, Blatnica – u organizaciji Lovačkog udruženja „Smolin“ Blatnica, a uz podršku Lovačkog saveza Republike Srpske, u subotu 21. februara 2026. godine uspješno je održana tradicionalna lovno turistička manifestacija hajka na vuka.

Tako je više od 350 učesnika ove manifestacije u prvom dijelu dana imalo priliku da uživa u iskonskim predjelima Vučje planine gdje je za sve učesnike koji ispunjavaju propisane uslove organizovan tradicionalni lov na vuka.

Iako su vukovi bili u terenu, lovački uspjeh i ove godine izostao što nije umanjilo zadovoljstvo svih učesnika sjajnom organizacijom koju su pripremili organizatori. 

U popodnevnim satima po povratku iz lova za sve učesnike organizovano druženje uz muziku kuhinju i bogatu tombolu. 

Svojim prisustvom manifestacije uveličao i generalni sekretar lovačkog saveza Republike Srpske Živojin Lazić koji je prisutnim učesnicima u svom obraćanju istakao značaj održavanja ovakvih manifestacija u cilju razvoja sveukupnog turizma opštine Teslić ali Republike Srpske u cjelini. Istakao je sjajnu saradnju rukovodstva Lovačkog udruženja „Smolin“ Blatnica sa Lovačkim savezom Republike Srpske te je najavio i u budućnosti stalnu podršku Saveza ovakvim manifestacijama.

Pored predstavnika Saveza i matičnih članova udruženja, manifestaciji su prisustvovali i brojni gosti i prijatelji Lovačkog udruženja „Smolin“ Blatnica.

Be the first to comment

Leave a Reply