DONJI ŽABAR – u organizaciji Lovačkog udruženja „Soko“ Donji Žabar, a uz podršku Lovačkg saveza Republike Srpske i opštine Donji Žabar, u Čović Polju danas je uspješno održana 7. Šakalijda, za koji se već sada možda konstatovati da je postala lovno-turistički brend ovog dijela Posavlja.
Tako je više od 450 učesnika ove manifestacije, imalo priliku da provede prvi dio manifestacije u lovu šakala i lisice, te u popodnevnim satima da uživaju uz odličan muzički program, tradicionalnu kuhinju i bogatu tombolu koja je najsrećnije učesnike obradovala sa četiri puške.
Svojim prisustvom manifestaciju je uveličao Savo Minić, predsjednik Vlade Republike Srpske, koji je u svom obraćanju naglasio značaj ovih manifestacija za sveukupan razvoj turizma u Republici Srpskoj. Minić je istakao da će Vlada i dalje podržavati razvoj lovstva u Srpskoj, te je najavio rješavanje dugogodišnjih problema vezanih za saobraćajne nezgode sa učešćem divljači.
Domaćini manifestacije, na čelu sa predsjednikom LU „Soko“ Donji Žabar, Draganom Kušlakovićem, pobrinuli su se da za sjajnu organizaciju, te su prijateljima Udruženja i zaslužnim članovima uručili brojne poklone i priznanja.
Pokraj predsjednika Vlade Republike Srpske, manifestaciji su prisustvovali i predsjednik Skupštine opštine Donji Žabar, načelnik opštine Pelagićevo, predsjednik Regionalnog savjeta Dobojsko-modričke regije Marko Vidić, ali i brojni drugi prijatelji ovog udruženja.

Be the first to comment